Nova realnost starih fotografij
Projekt sodelovanja med fotografom in grafitarjem je na eni strani združil tehnično lastnost reproduciranja stvarnosti oziroma realnosti s tako rekoč mehanskim, kemičnim ali digitalnim postopkom fotografije in ročno likovno intervencijo kot primarni ustvarjalni postopek. Izhodišče novih del ni vprašanje originalnosti fotografskega procesa posnemanja realnosti, ampak ustvarjanja napetosti v razumevanju nove realnosti pomešanih medijev, ki drug drugega dopolnjujeta, nadgrajujeta in s tem ustvarjata novo vizualno celoto. Pravzaprav je Štravsovo povabilo Ronu, naj svobodno intervenira na njegove fotografije, tako rekoč iskanje skupnih točk oziroma prikrite vsebine in nove realnosti na dovršeno kadrirani fotografiji.
Božidar Zrinski
Jane Štravs
Jane Štravs je pričel razstavljati v zgodnjih osemdesetih letih prejšnjega stoletja kot eden vidnejših kronistov in protagonistov ljubljanske alternativne kulturne scene. Njegova biografija obsega več kot štirideset samostojnih in več kot sto skupinskih razstav v Sloveniji in tujini.
Moderna galerija v Ljubljani je leta 1993 predstavila obsežen pregledni izbor njegovih del. Pri ZRC SAZU je leta 2003 izšla njegova monografija Photographic Incarnations z uvodnima esejema Marine Gržinić in W.J.T. Mitchella. Prejel je nagrado Zlata ptica leta 1986 in bil zmagovalec slovenskega natečaja za evropsko novinarsko fotografijo Euro Press Photo leta 2005, v letu 2009 pa je prejel nagrado Trend za serijo fotografij American Express.
Štravsove fotografije se nahajajo v številnih javnih in zasebnih zbirkah. Dela kot samostojni ustvarjalec na področju kulture v Ljubljani.
Rone84
Ron Preinfalk aka Rone84 je eden najbolj prepoznavnih slovenskih grafitarjev, ki svojo ustvarjalno energijo že več kot dve desetletji brezkompromisno seli iz skicirk na ulice.
Diplomiral je na Šoli uporabnih umetnosti Famul Stuart v Ljubljani, na oddelku za klasično grafiko. Ukvarja se s slikarstvom in slikarskimi intervencijami v javnem prostoru. Svoje delo je predstavil na številnih samostojnih in skupinskih razstavah - Hiša kulture Pivka (2016), Tam-Tam galerija (2015), Strupena galerija (2012) Bienale neodvisnih (2011), Street Art, MGLC (2004).
Leta 2013 objavi knjigo umetnika z naslovom And the beat goes on, v kateri predstavi izbor več kot 350 svojih najljubših risb, ki jih je od leta 1988 ustvaril v svojih skicirkah. Po priznanju na oblikovalskem festivalu Brumen v Ljubljani in predstavitvi na Art Book Fair v New Yorku, je knjiga uvrščena v stalno zbirko MoMA Artists’ Book Collection.
Kot samostojni ustvarjalec živi in dela v Ljubljani.